«

»

Şub 07

StormFly ile İşletim Sisteminizi Bileğinizde Taşıyın


stormfly-logoHızlı, güzel görünen, güvenli, birçok özelliği bulunan ve geniş bir bilgisayar ve donanım desteği bulunan, açık kaynak bir işletim sistemi Ubuntu. Bu özellikleri yüzünden, geliştiriciler için Ubuntu tercih edilir hale geliyor.

StormFly‘ı bileğinize takarak mobil bir bilgisayarı, aynı bir saat gibi her zaman yanınızda taşıyabilirsiniz.

StormFly, USB 3.0 destekli bir cihaz. Bilgisayarın USB portundan bağlanarak, USB içerisinde kurulu olan Ubuntu işletim sistemi ile açılıyor. Bu işlemi yaparken bilgisayardaki kurulu işletim sisteminde herhangi bir değişiklik olmuyor.

Bu cihazı çok farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Örneğin; bilgisayarınıza takıp işlerinizi yapabilir (ayrıca kişisel dosyalarınıza, klasörlerinize, Web geçmişinize erişebilir), arkadaşınızın bilgisayarından sosyal medya hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Ubuntu işletim sistemine sahip bu cihaz hem PC hem de Mac’lerde çalışabiliyor.

StormFly’ın fiyatı $59

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Opera 12.14 Final Sürümü Yayınlandı

Opera 12.14 final sürümü yayınlandı. 12.13 sürümünde, Güncellemeleri denetle işlemi sırasındaki çökme olayı bu yeni sürümde düzeltildi.

Kapat