«

»

Oca 23

Samsung’un Galaxy Grand Telefonu Hindistan’da Satışa Çıktı


Samsung, kasım 2012’in ilk günlerinde Galaxy Grand telefonundan bahsetmişti. Fakat telefonun resminin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili herhangi bir açıklama yoktu. Eğer Hindistan’da yaşıyorsanız, daha fazla beklemenize gerek yok. Samsung 5 inç ekranı bulunan, çift kart desteğine sahip telefonunu bugün Hindistan’da piyasaya sürdü. Dış görüntüsüne bakıldığında Galaxy S3’ten çok az büyük gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Grand‘ta 5 inç 480×800 çözünürlükte TFT ekranı var. Bununla birlikte 1.2GHz dual-core işlemci, 1GB RAM, 8GB dahili depolama ve 2100mAh batarya bulunuyor. Cihazdaki android sürümü 4.1.2 Jelly Beans.

Çift sim kart desteğine sahip olan telefonda, Galaxy Note 2’nin satmasının nedenlerinden biri olan çoklu-pencere fonksiyonunu da destekliyor.

Telefonunun Hindistan’daki fiyatı 21,500 rupi, yani yaklaşık olarak 400 dolar. Diğer ülkelerde ne zaman piyasaya sürüleceği henüz belli değil.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Raspberry Pi’yi Oyun Konsoluna Dönüştürün

Raspberry Pi, küçük boyutlu ve ucuz bilgisayar olarak kendini bu alanda kanıtladı. Üzerinde Linux çalıştıran Raspberry Pi ile geliştirme yapabilir,...

Kapat