«

»

Şub 07

Raspberry Pi Kamera Modulü Geliyor


raspberry-pi-resim

Raspberry Pi Foundation, yakında çıkaracakları kamera modulünün resmini yayınlandı. Firmanın websitesinde, fiyatın $25 olacağı söylendi.

Kamera modulü Raspberry Pi üzerine direkt olarak bağlanacak. SlashGear’ın söylediğine göre HD kalitesinde video kaydı yapabilen, 5 megapiksel OV5647 kamera olacak.

raspberry-pi-camera-modul

Raspberry Pi’den Liz, bir blog yazısında kamera üzerinde hala çalıştıklarını söyledi. Şu an için resim kalitesi “oldukça iyi” olarak tanımlandı. Tabii ki yayınlanmadan önce daha iyi hale getireceklerini ümit ediyorlar. Sürücülerle ilgili de bazı yapılması gereken şeylerin olduğunu söylediler.

Kameral modulü, Raspberry Pi Model A ile aynı fiyata satılacak. Şu anda sadece Avrupa’da satışta olmasına rağmen yakında dünyanın birçok yerinde satılmaya başlanacak.

Raspberry Pi Foundation, kamera modulünün yayınlanma tarihi hakkında bilgi vermedi. Fakat muhtemelen bir ay içerisinde hazır hale gelecek.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
StormFly ile İşletim Sisteminizi Bileğinizde Taşıyın

Hızlı, güzel görünen, güvenli, birçok özelliği bulunan ve geniş bir bilgisayar ve donanım desteği bulunan, açık kaynak bir işletim sistemi...

Kapat