«

»

Oca 23

Raspberry Pi’yi Oyun Konsoluna Dönüştürün


Raspberry Pi, küçük boyutlu ve ucuz bilgisayar olarak kendini bu alanda kanıtladı. Üzerinde Linux çalıştıran Raspberry Pi ile geliştirme yapabilir, internette gezinebilir ve oyun oynayabilirsiniz.

Eğer elinizde bir tane Raspberry Pi varsa, onunla eski oyunları oynayabilirsiniz.

Raspberry Pi Chameleon, Raspbian Linux imajının yeniden düzenlenmesiyle oluşturuldu. X grafik ortamı kaldırılarak yerine birkaç tane emulatörü çalıştırmaya imkan tanıyan bir başlatıcı eklendi. Aynı zamanda yazılım açık kaynak olarak kalmaya devam ediyor.

Raspberry Pi Chameleon içerisinde desteklenen sistemler:

ZX Spectrum, Commodore 64, DOS, Windows 3.1, arcade oyunları, Oric-1, Apple II, ScummVM ve Atari 2600

Raspberry Pi Chameleon’ı kullanmak için torrentten indirip SD card içerisine koymanız gerekiyor.

Carles Oriol, şu andaki sürümü v0.2 programın güncellemesine devam edecek ve daha fazla sistem desteği ekleyecek. Raspberry Pi’yi kullanmak çok kolay. Yeni versiyonları kullanmak için tek yapmak gereken şey, SD kart içerisindeki imaj dosyalarını yenileriyle değiştirmek.

Raspberry Pi Chameleon’un neye benzediğini görmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Raspberry Pi Chameleon‘un gelişimini web sitesinden takip edebilirsiniz.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Mozilla Firefox OS Geliştirici Telefonları Keon ve Peak Ortaya Çıktı

Mozilla, geçtiğimiz yaz akıllı telefon işletim sistemleri savaşına kendi yayınlayacakları Firefox OS ile girebileceklerini açıklamıştı. Son zamanlarda, işletim sistemlerinin işlevselliğiyle...

Kapat