«

»

Oca 22

Mozilla Firefox OS Geliştirici Telefonları Keon ve Peak Ortaya Çıktı


Mozilla, geçtiğimiz yaz akıllı telefon işletim sistemleri savaşına kendi yayınlayacakları Firefox OS ile girebileceklerini açıklamıştı.

Son zamanlarda, işletim sistemlerinin işlevselliğiyle ilgili yavaş yavaş çalışıyorlardı, fakat artık dönüm noktasına ulaştılar. Mozilla, geliştiricilerin kendi uygulamalarını kullanabilecekleri Geliştirici Önizleme Telefonu’nun duyurusunu yaptı.

Keon olarak adlandırılan bu telefon, çok basit olarak tasarlanmış bir akıllı telefon olduğu görülüyor. Bu akıllı telefonda 3.5 inç HVGA dokunmatik ekran, Snapdragon S1 işlemci, 512 MB RAM, arttırılabilir 4 GB MicroSD ve 1580 mAh batarya bulunuyor. Ayrıca Mozilla, Firefox OS’u en son sürüme güncelleyecek, sürekli güncel kalmasını sağlayacak OTA güncellemelerinin de sözünü veriyor. Ürünle ilgili herhangi bir fiyat bilgisi ve geliştiricilerin telefonu nasıl elde edecekleri bilinmiyor. Fakat önümüzdeki ayda gönderilmeye başlanacağı tahmin ediliyor.

Bu geliştirici ürünün yaratıcısı Geeksphone, daha güçlü bir cihaz olan Peak‘ten de bahsetti. Bu cihaz da 4.3-inch qHD ekran, 1.2 Ghz dual-core Snapdragon S4 ve daha büyük 1800 mAh batarya bulunuyor. Diğer ram ve depolama alanı gibi özellikleri aynı.

Kaynak: Mozilla

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
GitHub Çin’de Engellendi

Proje hosting sitesi GitHub Çin'den erişime kapatıldı. ViewDNS.info sitesinden kontrol edildiğinde erişimin engellendiğini görebiliyoruz. Şüphesiz birçok Çin'li geliştirici için dünyanın...

Kapat