«

»

Eki 10

Mozilla Firefox OS 1.1 Güncellemesi Geldi


firefox-os-11

Mozilla HTML5 tabanlı mobil işletim sistemi olan Firefox OS‘un ilk güncellemesini yayınladı.

Mozilla’nın söylendiğine göre Firefox OS 1.1 sürümünde yüzlerce yeni geliştirme söz konusu. Bu geliştirmeler arasında aradığınız içeriği kolay ve hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan Adaptive app search‘e ek olarak MMS ve 15’ten fazla dil desteği, takvim, e-mail, klavye, performans gibi geliştirmeler yapıldı.

Ayrıca 2013 yılında Firefox OS yüklü çok daha fazla cihaz diğer ülkerde satışa çıkacak. Bu ülkelerin arasında Macaristan, Sırbistan ve Karadağ da bulunuyor. Önümüzdeki yıl Firefox OS cihazları Brazilya ve diğer Latin Amerika’da satışa çıkacak.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
compulabs-mini-pc
Compulabs’ın Mini-PC’si Sadece $99

Compulabs single, dual ve quad core konfigürasyonlara sahip üç farklı seçenek sunuyor. $99 olan single core modelinde ARM Cortex-A9 işlemci,...

Kapat