«

»

Şub 07

İlk Ubuntu Telefonları Ekim Ayında Çıkacak


ubuntu-phone-resim

İçerisinde Ubuntu bulunan ilk mobil telefonlar bu yılın Ekim ayında çıkacak.

Wall Street Journal’dan Michael Hickins, Ubuntu’nun kurucusu, telefonların iki büyük coğrafi pazara bu yılın Ekim ayında gönderileceğiyle ilgili planlarını açıkladı şeklinde bir yazı yazdı.

mark-ubuntu-phone

Mozilla, Firefox OS‘lu telefonları Güney Amerika’da önümüzdeki sene çıkacak. ZTE de dahil olmak üzere 7’den fazla önemli üretici, ürünlerinde kullanacaklarını açıkladılar.

Shuttleworth belirledikleri iki hedef pazar konusunda bir açıklama yapmamasına rağmen, Kuzey Amerika, Ubuntu için önemli bir pazar.

Ekim ayını bir tarafa bırakırsak, çıkacak telefonun özellikleriyle ilgili detaylar henüz yetersiz.

Ubuntu telefonlarını merakla bekleyenlerden birisi de benim. Umarım ortaya güzel bir telefon çıkartırlar. Ayrıca 2014’ten önce piyasaya çıkacak olması da çok iyi haber.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Raspberry Pi Kamera Modulü Geliyor

Raspberry Pi Foundation, yakında çıkaracakları kamera modulünün resmini yayınlandı. Firmanın websitesinde, fiyatın $25 olacağı söylendi.

Kapat