«

»

Eyl 24

Google, Gmail Kullanıcılarından Özür Diledi


google-gmail

Pazartesi günü birçok Gmail kullanıcısının mailleri olması gerektiği hızda ulaştırılmadı. İçerisinde ek bulunan emailler Gmail’in gelen kutusuna eksiz geliyordu. Bu durum yaklaşık 11 saat sürdü.

Google bugün kendi blogunda bir özür yazısı yayımladı ve “Gmail’in her zaman sorunsuz ve her zaman hızlı olması konusunda kullanıcılarınızın bize güvendiğinin farkındayız ve birkaç saat mailleri ulaştıramadık.” dedi.

Google, Gmail ekibinin ağı eski kapasitesine döndürmek için pazartesi günü çok sıkı çalıştıklarını söyledi. Gmail kullanıcılarının sadece %29’u maillerine 2.6 saniye gecikmeyle ulaştı. %1.5’inin mailleriyse 2 saatten fazla bir sürede kendilerine ulaştı.

Google böyle bir durumun bir daha yaşanmaması için önlem alacaklarını, ağ kapasitesini arttıracaklarını ve daha iyi yedekleme özellikleri ekleyeceklerini söyledi.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
firefix-windows-8
Firefox, Windows 8 için Dokunmatik Hale Geliyor

Firefox, Windows 8 tabletlerde çalışacak bir önizleme sürümü üzerinde test çalışmaları yapıyor. Mozilla'nın söylediğine göre Firefox'un bu sürümü Windows 8...

Kapat