«

»

Eyl 23

Firefox, Windows 8 için Dokunmatik Hale Geliyor


firefix-windows-8

Firefox, Windows 8 tabletlerde çalışacak bir önizleme sürümü üzerinde test çalışmaları yapıyor. Mozilla’nın söylediğine göre Firefox’un bu sürümü Windows 8 için yeniden tasarlandı ve kodlandı.

Beta sürümü masaüstü versiyonundaki gibi Gecko motorunu kullanıyor. Ayrıca WebGL ve asm.js için de destek mevcut. Yani bunun anlamı geliştiriciler yüksek performanslı C++ oyunlarını web’e port edebilecekler.

Denemek isteyenler için beta sürümünün hazır olduğunu da belirtelim. Beta sürümünde bazı sorunlar olabilir. Mozilla bu sürümün hala bir önizleme sürümü olduğunu ve bazı hataların olduğunu dile getirdi. Fakat özelliklerin çoğu tamamlanmaya çok yakın.

Kaynak: Mozilla

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
la-mon-reve
Profesyonel Aşçılık Kursu – Şarap Eğitimi

Geçtiğimiz cuma günü kursta şarap eğitimi vardı. Ben de bu eğitime katıldım. Eğitim temel seviyede olup projeksiyon cihazıyla yapılan sunumlar...

Kapat