«

»

Ağu 19

Firefox 7 Beta’da Harika Bir Özellik


Firefox‘un en kötü yanlarından birisi geç açılması ve RAM kullanımının çok fazla olması. Görünüşe göre Mozilla ekibi artık bu duruma bir son vermek için Firefox 7 Beta sürümünde, Memshrink isimli bir uygulama kullanmış ve bu uygulama sayesinde RAM kullanımı % 50 daha az Ram tüketiyor.

Zaman kaybetmeden Beta 1 sürümünü kurdum. Firefox 7 Beta 1 sürümünde açılış hızında ufak da olsa bir hızlanma gözlemledim. Ayrıca RAM konusunda şu an için bir şey söylemem mümkün değil. Ama iyileştirme olduğu farkediliyor. İnşallah final sürümüne kadar RAM konusunda daha fazla aşama kaydedilir. Sekmeler arası geçişlerde biraz yavaşlık var gibi görünüyor. Beta sürüm olduğu için fazla da önemsememek gerekiyor şimdilik.

Ayrıca ufak bir bilgi daha eklemek istiyorum. Haber sitelerinde söylenenlere göre Firefox‘un ileriki sürümlerinde Hakkında kısmındaki sürüm numarasını kaldıracağı söyleniyor. Gerçi sürüm numarasının Hakkında kısmında yazması veya yazmaması benim için çok da önemli değil. Önemli olan her daim güncel olması.

Daha önceki yazılarımdan birinde de söylemiştim. Eğer Firefox, çok bilinen sorunlarına çözüm bulmazsa, Google Chrome pazar payını çok ciddi bir biçimde arttıracak diye tahmin ediyorum. Bakalım zaman neyi gösterecek.

Türkçe Firefox 7 Beta 1’i indirmek için tıklayın.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

2 yorum

 1. bilgi

  firefox kullanıyorum sinir sorunları yaşıyorum sizi bilmem ama bu firefox flash eklenti kabul etmiyor.

  [Cevapla]

  P_Buyukarslan Yanıtladı:

  Flash eklenti derken örnek verebilir misin ?

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu HTML etiket ve tanımlayıcılarını kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Windows 7 ve Windows Server 2008’de USB Hızınızı Arttırın

Eğer Windows 7 veya Windows Server 2008 kullanıcısıysanız USB performansınızı arttırabilirsiniz. Bunun için Microsoft'un Windows 7 ve Windows Server 2008...

Kapat