«

»

Oca 23

Dell’in Yeni Bilgisayarı Geliyor


Dell’in yeni bilgisayarı ne bir tablet, ne de bir PC. Fakat bu bilgisayarda her şer var.

Dell, bu yılın ortasında, 3.5 inç uzunluğunda ve 1.5 inç genişliğinde bir bilgisayarı yayınlamayı planlıyor.

Wi-Fi aktif olarak bulunan bu cihaz, çoğunlukla monitör veya TV gibi cihazlara takılmak için tasarlandı. Biri klavye ve diğeri fare olmak üzere iki USB portu bulunuyor. Buna ek olarak Bluetooth desteği de bulunan cihaz, 1080p oynatabiliyor ve dokunmatik ekranları destekliyor.

Cihazın henüz gerçek bir ismi bulunmuyor. Şu an için Dell’in cihaza geçici olarak koyduğu isim “Ophelia Projesi”.

Ophelia, Chromebook gibi işlerinin çoğunu bulutta yapmaya çalışmıyor. Bilgisayardan çok uzak, fakat uygulamaları buluttan çalıştırabilecek bir yapıya sahip. Uygulama modeli daha çok bir tablet gibi.

Cihazın fiyatı 100 dolardan daha ucuz olacak. Cihazda Android OS Jelly Bean, uygulamalar, müzikler, videolar ve sunumlar için 8GB bellek ve bir tane de 32GB’a kadar microSD girişi bulunuyor.

Cihaz’da Dell’in uzaktan masaüstü erişimi sunan PocketCloud’u da yüklü bir şekilde gelecek.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Samsung’un Galaxy Grand Telefonu Hindistan’da Satışa Çıktı

Samsung, kasım 2012'in ilk günlerinde Galaxy Grand telefonundan bahsetmişti. Fakat telefonun resminin ne zaman yayınlanacağıyla ilgili herhangi bir açıklama yoktu....

Kapat