«

»

May 31

Ubuntu ve Kubuntu 10.04 CD’lerim Geldi!


Ubuntu ve Kubuntu 10.04 CD‘lerim bugün elime ulaştı. Önceleri sipariş ettiğim CD’ler daha kısa sürede elime ulaşıyordu. Bu sefer çok geç ulaştı. Ubuntu ve Kubuntu’nun çıkış tarihinde sipariş vermiştim. Sanırım geç ulaşmasındaki en önemli etken kullanıcı sayılarının giderek artması. Ubuntu veya Kubuntu‘nun ne olduğunu bilmiyorsanız kısaca şunu söyleyebilirim. Windows gibi bir işletim sistemidir. Ama windowstan farklıdır. Dilediğiniz kadar kopyalayıp kopyasını arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi istiyorsanız GNU/Linux ve Windows arasındaki farkları anlattığım yazıyı okuyabilirsiniz.

Ayrıca bu sipariş ettiğim CD’ler için hiçbir ücret ödemedim. Ücretsiz bir şekilde evinize gönderiyorlar. En azından bir kere evinize gönderterek siz de bir GNU/Linux dağıtımı olan Ubuntu ve Kubuntu‘yu deneyebilirsiniz. Bilgisayarınıza kurulum yapmanıza gerek yok. Sadece Bios’tan gerekli ayarları yaparak bilgisayarınızı Ubuntu veya Kubuntu cdsi ile açıp neye benzediğini görebilirsiniz.

Ayrıca çok detaylı inceleyemesem de göründüğü kadarıyla asus eee pc 1005ha marka netbookumda Ubuntu ve Kubuntu sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Ubuntu ve Kubuntu kullanan arkadaşlara duyurulur….

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

  1. mgokay

    Nasıl Windows gibi? Böyle bir terimi kullanarak neden kullanıcıları yanlış bilgilendiriyorsunuz? Blogunuzda Gnu/Linux ile ilgili yazılar yazıyorsanız neyin ne olduğunu öğrenin öyle yazın..

    [Cevapla]

  2. Polat Büyükarslan

    Ben neyin ne olduğunu gayet iyi biliyorum. Siz hiç merak etmeyin. Gördüğüm kadarıyla sitemdeki diğer yazıları okumadan sadece tek bir konuyu okuyarak yorumda bulunmuşsunuz ve buna dayanarak hiçbir şey bilmediğimi söylüyorsunuz. Windows gibi derken kullanımı kolay anlamında söyledim. İnsanların GNU/Linux dağıtımlarına karşı bir ön yargıları var. Kullanımının zor olduğunu düşünüyorlar ve bu nedenden ötürü kurmaktan veya kullanmaktan çekiniyorlar. Yorum yapmadan önce sitemdeki diğer yazıları da okumanızı tavsiye ederim 🙂 Ayrıca zaman ayırıp yorum yazdığınız için teşekkür ederim. İyi bayramlar.

    [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Prestij – The Prestige (2006)

Biraz iddalı bir giriş olacak belki ama Prestif filmi için şu ana kadar izlediğim en mükemmel filmlerden biri diyebilirim. Bu...

Kapat