«

»

Ağu 20

Ubuntu One : Dosya Paylaşımı


Ubuntu One‘ın ne olduğunu kısaca açıklayayım. Ubuntu One size internet üzerinde 2 GB (Bedava) veya 10 GB (Aylık 10 Dolar) kullanmanız için alan verir. Bu alana her türlü dosyaları atabilir ve istediğiniz yerden bu dosyalara ulaşabilirsiniz. Ben 2 GB’lık bedava olanı seçtim. Daha önceden davetiye isteğinde bulunmuştum ve isteğime olumlu cevap aldıktan sonra denememiştim.

Bugün Ubuntu One için bir deneme yapmak istedim. Gerekli işlemleri yaptım. Sitesinden yazılımını indirdim ve kurdum. Fakat maalesef bir hata ile karşılaştım.

Aldığım hata ise şöyle “There was a problem starting the ubuntuone-syncdaemon. This may be a bug in the software. Please click on the Ubuntu One icon in your panel to report a bug”.

Yazılımı çalıştırdığımda, simgesi panelde 2-3 sn görünüp kayboluyordu. Ve yukarıdaki hatayı alıyordum. Problemi de rapor olarak sitesine bildirdim.

Sitesinden dosyaları yükleme işlemi de var. Yani sadece bilgisayara kuracağınız yazılıma muhtaç değilsiniz.

Sitesinde 1-2 dosyayı yükleme işlemini sorunsuz gerçekleştirdim. Ama programla bu işlemi yapsam daha iyi olurdu. Zaten program Beta versiyon. Bu tarz problemlerin olması da gayet doğal.

İnşallah problemi kısa sürede çözerler. Programı kullanmaya başladığımda buradan yine sizlere gereken bilgiyi veririm…

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1 yorum

1 ping

  1. Okan

    UbuntuOne Ubuntu'da mükemmel çalışıyor ve çok iyi özelliklere sahip. Windows paketi ise Basic. Yani sadece Dropbox'un sahip olduğu özelliklere sahip. Hata vermesini nedeni ise sizin de belirttiğiniz gibi Windows sürümünün Beta olması. Yakın da o da halledilecek ve rakiplerinin karşısında gittikçe güçlenecektir.

    [Cevapla]

  1. Ubuntu One : Dosya Paylaşımı | Linux, Windows, Teknoloji Haberleri …

    […] Ubuntu One : Dosya Paylaşımı | Linux, Windows, Teknoloji Haberleri … […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Cahillik, Bilgisizlik, Çaresizlik…

Normalde böyle bir yazı yazmayı düşünmüyordum. Ama okuyunca dayanamadım. Bugün Teakolik isimli siteyi gezerken Var mısın ? Yok musun ?...

Kapat