«

»

Kas 22

Sisteminizde X bozuk paket bulunuyor! “Bozuk” süzgecini kullanarak bunu görebilirsiniz.


linux mint

Başlıkta okuduğunuz hata mesajı ile Güncelleme Yöneticisi‘ni açtığımda karşılaştım. Bu hatayı almamın nedeni adı üzerinde sistemde bozuk paket olması ve buna neden olan da bilgisayarıma en son kurduğum Wine programıydı.

Siz de bu hatayı alıyorsanız muhtemelen bilgisayarınıza kurduğunuz yazılımlardan biri tam olarak kurulamamıştır veya kurulurken bir hata oluşmuştur. Sorunun çözümü de oldukça basit.

bozuk-paket-suzgeci

Uçbirim‘i açıp aşağıdaki kodu yazın.

[code]sudo apt-get install -f[/code]

Not: Synaptic Paket Yöneticisi ve Güncelleme Yöneticisi’nin kapalı olduğundan emin olun. Açık olursa muhtemelen hata mesajı alacaksınız.

ucbirim-bozuk-suzgeci-sorunu

Kodu yazdıktan sonra yukarıdaki gibi size, sisteminizden hangi dosyaların kaldırılacağı ve hangilerinin kurulacağıyla ilgili bir ekran çıkacak. Burada “Y” tuşuna basın. İşlemin bitmesini bekleyin. Hepsi bu kadar.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

1 yorum

 1. Cez Can

  Güzel ve faydalı, ben de bir kontrol ediyim dedim problem yok
  cez@cez-Satellite-M70 ~ $ sudo apt-get install -f
  [sudo] password for cez:
  Reading package lists… Done
  Building dependency tree
  Reading state information… Done
  0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 20 not upgraded.
  cez@cez-Satellite-M70 ~ $
  bu sonuç itibari ile ne yapmam gerekiyor acaba ??
  Önceden Teşekkürler
  Kolay gelsin

  [Cevapla]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Gnome 3 – Oh no! Something has gone wrong.

Gnu/Linux dağıtımlarından birini kullanıyorsanız GNOME ismini muhakkak duymuşsunuzdur. Bugün, kullandığım işletim sistemi olan Linux Mint, her gün yaptığı rutin güncellemeleri...

Kapat