«

»

Ağu 28

Open Office 3’teki terminate called after throwing an instance of ‘com::sun::star::uno::RuntimeException’ Hatasının Çözümü


Geçenlerde tema işlemi için hazırlık yaparken XAMPP’ı bilgisayara kurmaya karar verdim. Ama daha önceden LAMP kurulu olduğu için önce onu kaldırayım dedim. Kaldırma esnasında Open Office’in de kaldırılacağını söyledi. Bende Open Office’i kurmak zaten çok basit, sonra kurarım diye düşündüm. Kurulum işlemini defalarca yapmama ve düzgün kurulmasına rağmen hiçbir uygulama çalışmıyor. Aşağıya karşıma çıkan ekranları sırasıyla ekledim.

oo1

oo2

oo3

oo4

oo5

Yukarıdaki belgeyi kurtarmak mümkün olmuyor ve bu kısır döngü sürekli devam ediyor. 4. resimdekilerin hepsinde aynı sorun var.

Aslında sorunu şu ana kadar çözememiştim. Bir kaç defa kurup kaldırma işlemi yaptıktan sonra kurulu bir şekilde bırakmıştım. Bugün yazıyı hazırlarken program hata vermese de konsolda herhangi bir hata verir mi diye baktım. Çıkan hata terminate called after throwing an instance of ‘com::sun::star::uno::RuntimeException’ .

Bu hatayı Google’da kısa bir aramadan sonra aşağıdaki tek satır kod ile problemimi çözdüm.

sudo rm -rf ~/.openoffice.org

Yukarıdaki kodu konsolda yazdıktan sonra sorunum çözüldü ve Open Office 3.1’e Hoş Geldiniz sihirbaz ekranı karşıma çıktı.

Yazar hakkında

Polat Büyükarslan

Amacım, siteyi açtıktan sonra başladığım GNU/Linux dağıtımlarına olan ilgim ve bilgilerimi bu site üzerinden paylaşmak, bununla birlikte, yılların verdiği birikimle Windows ile ilgili yazılara da sıkça yer verip siteye gelen kişileri bilgilendirmek. Umarım sitede aradığınızı bulmuşsunuzdur. Her türlü sorununuzda iletişim sayfasından bana ulaşabilirsiniz. Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">

Önceki yazıyı okuyun:
Tema Arayışım Başarısızlıkla Sonuçlandı…

Uzun süredir tema arayışındaydım ve bir türlü kendi istediğim gibi bir tema bulamadım. Daha fazla aramayla da uğraşmak istemediğimden kendi...

Kapat