Atatürk

Android’teki En İyi Radyo Uygulaması

Android’te birbirinden farklı, birçok radyo uygulaması var. Bunların arasında en bilineni şüphesiz TuneIn Radio. Hatta editörün seçimi olarak gösteriliyor. Fakat ben öyle teferruatlı uygulamaları sevmiyorum. Benim işimi görebilecek ve olabildiğince basit olacak. O programlardan birisi PC RADIO.

pc-radio

PC RADIO‘yu açtıktan sonra 1-2 tıklamayla hemen radyoları dinlemeye başlıyorsunuz. Ayarlardan Türkçe’yi seçtiğinizde sadece Türkiye’deki radyolar çıkıyor. Türkiye radyolarının sayısı çok az. Bu konuyla ilgili uygulamanın yorum kısmında da sık sık dile getirilmiş. Genel anlamda radyo kanallarının sayısı az. Uygulamanın yapımcısı rus olduğu için rus kanalları da haliyle bir hayli var. Kategorilere göre ayrılmış olması da ayrı bir güzellik. İstediğiniz kategoriyi seçip ardından hangi radyo kanalını istiyorsanız onu seçip dinlemeye başlıyorsunuz.

PC RADIO‘da uygulama içi satış söz konusu. Programın içinde bazı ek özellikler var ve bunları açtırmak için 11 TL‘yi ödemeniz gerekiyor. Ücret, böyle bir program için biraz fazla. Fakat ücretini ödeyip tüm özelliklerini rahat rahat kullanmayı düşünüyorum.

Uygulamanın ücretli kısmında; Reklamları kaldırma, radyo kanallarının kalitesini seçme, zaman ayarı, kanalda çalan parçayı kayıt etme ve ileride çıkacak özelliklere erişim gibi imkanları size sunuyor.

Ben daha çok yabancı müzik dinlediğim için benim çok hoşuma giden bir program. Sürekli kullanıyorum. Radyoların sayısı da zamanla artıp daha iyi bir hale gelecektir.

Önemli Güncelleme: Uygulamanın premium özelliklerini kullanabilmek için ücretini ödedim. Ücretini ödedikten sonra fark ettim ki abonelik sistemiyle çalışıyormuş. Ödenen ücret de yıllık ücret. Fakat ödemeyi 20.08.2014’te yapmama rağmen hala premium özellikleri aktif hale gelmedi. 3 kez mail attım. 24 saat içerisinde geri dönüş yapacaklarını belirtmelerine rağmen ücretini ödediğim günden beri bekliyorum.

Önemli Güncelleme 2: Aktivasyon işlemini geç de olsa gerçekleşti. Şu anda premium fonksiyonlarını da kullanabiliyorum.

Comments of this post

Henüz yorum bulunmuyor!